12 Temmuz 2019, Cuma
saat: 02:32


Ne hissediyorum bilmiyorum 1 Temmuzu unutmuşum. Bugünlerde bir çok şeyi unutuyorum. Umarım geçici bir durumdur.
Baba olabilmek üzerine olan hayranlığımı biliyorsun. Öyle bir kadını hamile bırakmaktan bahsetmiyorum, onu spermi olan her adam becerebiliyor. Gerçekten baba olabilen insanlardan etkileniyorum.
Bir çocuk doğmadan bir adam bir kadının karnı şişiyor sadece diye düşünüyor gibi geliyor bana. Sonrada tanımadıkları küçük bir birey kucaklarına konuyor. O anlarda görmeseler yıllar sonra hiç bir şey hissetmeyecekleri bir birey.
Anne olmak içinse vücut basıyor hormonu kadına. Bir de birey oluşmaya başladığı anda bir koruma sorumluluğu veriliyor. Kadınları, bir çoklarına, kutsal yapan bu görevi sanki kadının kötülüğünden yeni bireyleri korumak için verilmiş gibi geliyor bana. İnsan olabilmeyi beceremeyen bireyler için var olan şeyler bunlar.
Bilemedim ama bir erkeğin doğan çocuğuna tek sorumluluğunun gerekli maddi yarımı sağlamak olmadığı öğretilmeli. Kadında onu tek başına yapmış gibi davranmasa daha iyi sanki. Ama bunların mümkün olmadığını gördükçe kendim bile inanmıyorum söylediklerime.

yarın erken kalkacağım, iyi geceler sana.
1 temmuz nasıl çıktı aklımdan bilmiyorum, iş beklediğimden yoğundu o dönem. Yalan söylüyorum yani eksik, iş yoğundu. evet ama şimdi iyicene düşününce aklıma geldi 1 temmuzda gitti. biraz bunalım takılmışımdır o dönemler:)
Neyse bir yılı daha seninle devirdim, hep geriye sen kalıyorsun:)

istanbul
hosting